آمار بازديدكنندگان: 
پروژه پرديس

نگاهی به شهر جدید پردیس:


258

شهر جدید پردیس در منطقه شرقتهران ، 17 کیلومتری تهران-بومهن ، در مسیر جاده هراز  واقع گردیده است. این شهر از غرب با حریم شهر تهران و از شمال با شهرستان شمیرانات و از شرق با بومهن هم مرز است. موقعیت خاص طبیعی ، ارتفاعات ، رفتار شیب و پوشش گیاهی مناسب ، چشم انداز زیبایی از این شهر آفریده است. آب و هوای مطبوع و جاذبه های طبیعی از دیگر ویژگی های این شهر است.

 در حال حاضر با توجه به آخرین مصوبات ، این شهر دارای حدود 3800 هکتار وسعت و شامل 9 فاز ( که 6 فاز آخر آن مسکونی و 3 فاز دیگر آن تحقیقاتی ، صنعتی ، تفریحی و توریستی است) می باشد.

بر اساس آمار میانگین بدست آمده، سردترین ماه سال دی ماه است که میانگین  حداقل دما به 2/4 درجه سانتیگراد می رسد و در مقابل گرمترین ماه سال تیر ماه  با 7/32 درجه سانتیگراد محاسبه شده است. تابستان های پردیس میانگین دمای روزانه در فصل تابستان بین 3/21 تا 5/26 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی بین 40 تا 43% می باشد. این وضعیت با توجه به منطقه آسایش ایران در فصل تابستان از مطلوبیت زمان برخوردار است. زمستان های پردیس میانگین دمای روزانه بین 8 الی 4/6 درجه سانتیگراد است که موجب می شود هوای این شهر سرد و کوهستانی به شمار رود.

آزاد راه تهران-پردیس به طول 24 کیلومتر و عرض 28 متر از پل شهید بابایی، پردیس را به تهران متصل می نماید. سرعت حرکت در این آزاد راه 110 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که از نظر زمانی وسایل نقلیه سبک این مسیر را در 13 دقیقه و وسایل نقلیه سنگین در 26 دقیقه طی می کنند.

در طرح جامع پردیس حدود 740 هکتار از اراضی شهر در ناحیه جنوب غرب تحت عنوان دره بهشت و کاربری توریستی-تفریحی تعریف گردیده است که در صورت تحقق پروژه نقطه عطفی در شکوفایی منطقه خواهد بود.

کاربرد های توریستی ، تفریحی ، تحقیقاتی و پژوهشی که سطوح عمده ای از طرح جامع شهر را شامل می شود، صفت بارز و مشخص این شهر بوده و طرح های در دست احداث از جمله آزاد راه تهران-پردیس و پروژه مترو و غیره آینده ای روشن را برای پردیس رقم خواهد زد. همچنین در چارچوب عمل به سیاست های تعیین شده در سطح طرح جامع مصوب شهر ، طرح پارک فناوری به عنوان تنها و اولین پارک فناوری بین المللی ایران در اراضی جنوب جاده شهر پردیس تهییه گردیده که دارای بخش های دانشگاهی-تحقیقاتی و صنعتی می باشد.

 

پروژه تعاونی مسکن کارکنان شرکت ارتباطات زیرساخت در شهر جدید پردیس:

  1. مشخصات عمومی زمین:زمین پردیس به قیمت مناسب از طریق شرکت در مزایده شرکت توسعه عمران شهر جدید پردیس خریداری و تحویل تعاونی گردید.آب ، برق ، گاز و تلفن در محل پروژه وجود دارد. ضمن آنکه شماره تلفن آنجا با کد منطقه 7 شهری تهران می باشد. جهت استفاده بهینه از فضای موجود، واحد ها 130 و 150 متر مربعی طراحی شده است که در مجتمع فوق سالن های بدن سازی خانم ها و آقایان و سونا بصورت همزمان در نظر گرفته شده ،ضمن آنکه برای تمام واحد ها پارکینگ سرپوشیده و انباری وجود دارد.
  2. تسهیلات:تسهیلاتی از جمله وام 15 میلیون تومانی با بهره 12% فراهم می باشد که به تناسب پیشرفت کار پروژه دریافت خواهد شد.
  3. نحوه امتیاز بندی:برای هریک میلیون تومان دریافتی از عضو در هر روز یک امتیاز در نظر گرفته می شود و در قبال دریافتی از عضو، امتیاز مثبت و منفی لحاظ می گردد. با توجه به اینکه قیمت واحد ها بر اساس طبقات ، شمالی و جنوبی و سایر مشخصات از لحاظ خرید و فروش متفاوت است ، اعضایی که حداقل با واریز زودتر امتیاز بیشتری کسب می نمایند امکان انتخاب واحد مورد نظر خود را خواهند داشت.
  4. طرح مشارکت:اعضایی که آمادگی خرید یک واحد کامل را ندارند با واریز حداقل 10% مبلغ برآوردی واحد در این پروژه سرمایه گذاری خواهند نمود. بدیهی است در طول اجرای پروژه در صورت افزایش مبلغ واریزی سهم بیشتری از واحد را مالک خواهند شد. به فرض اینکه قیمت مسکن در طول اجرای پروژه هیچگونه افزایشی نداشته باشد با مقایسه قیمت فعلی در منطقه حداقل 20% ارزش افزوده خواهد داشت.

 

مراحل ساخت پروژه:

پس از تحویل زمین به تعاونی، عملیات آزمایش خاک ، نقشه ، خاک برداری و فونداسیون بطور کامل اجرا شده و در حال حاضر مشغول اجرای سقف و ستون ها می باشند. 

 

 

برای دیدن عکس های پروژه پردیس خرداد 1390 اینجارا کلیک کنید.

برای دیدن عکس های پروژه پردیس سال 1390 اینجارا کلیک کنید.

برای دیدن عکس های پروژه پردیس-پلان اینجارا کلیک کنید.

 

نسخه چاپي   ۱۶:۱۱:۵۱  -  ۱۳۸۹/۱۰/۹
 
در حال نمايش فرم
صفحه نخست ورود به سایت درباره ما پست الکترونیک